Sorun

Oyun kurulumu hakkında, oyun içi hata, oyun sistemi hakkında problem yaşayanlar.
Ozan24
Mesajlar: 30
Kayıt: Prş Mar 03, 2016 6:17 pm

Sorun

Okunmamış mesaj gönderen Ozan24 » Pzr Tem 17, 2016 7:33 pm

Arkadaşlar bir sorum var Civilization 5 hakkında bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdi benim 1 tane müttefik olduğum şehir devleti var.Bu şehir devleti, askeri bir şehir devleti.Görevlerini yaptığım için müttefik olduk yalnız bu şehir devletini korumaya almadım.Neyse biraz zaman geçtikten sonra bu şehir devleti, Amerika'ya savaş açtı ve yukarıdaki yazıda ''Amerikaya Savaş İlan ettiniz'' diye bir yazı belirdi.Yani ben bu savaşa neden dahil oldum?

Benim bildiğim kadarıyla bir şehir devleti kendi başına diğer medeniyetlere savaş açamaz.Yanlış mı biliyorum ? Birde ben şöyle yorumladım bu olayı ; Bir şehir devleti ile müttefik olursam ve korumaya alırsam o şehir devleti herhangi bir yere savaş açar ise onları koruma sözü verdiğim için savaşa benimde dahil olmam normal fakat benim olayımda bu şehir devleti ile sadece müttefiktik yani korumaya almadım.Neden ben şehir devletinin savaşına dahil oldum? Bugmu oldu acaba diye düşündüm.Belkide ben farklı biliyorumdur yanlış yorumlamışdır.Oyunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

Birde müttefik olduğum şehir devletinin savaş açtığı ülke olan Amerika ile benim dostluk anlaşmamız vardı(Savunma Anlaşmadı) Haliyle böyle bir anlaşma varken benim savaş açtığımı gören diğer devletler Guard(Savunucu) durumuna geçtiler sebepleri ise ''Dostluk antlaşması imzaladığımın birine savaş açtınız'' Diye yazıyor.Böyle oluncada herkes bana düşman oldu.Oyuna devam edesim gelmiyor.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.İyi oyunlar.

Bakın sağda yazıyor ; Müttefiğiniz olan şehir devleti Amerikaya savaş ilan etti diye.Ekranın ortasında da ''Amerikaya savaş ilan ettiniz'' diye yazdı.
http://i.hizliresim.com/o7RjAb.jpg

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 229
Kayıt: Pzr Tem 28, 2013 1:13 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Re: Sorun

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr Tem 17, 2016 10:07 pm

Çeviride hata olabilir.

Ya siz savaş açıyorsunuz farkına varmadan, ya da amerika size savaş açıyor, ve çeviri ters yazıyor.

Cevapla