Civilization 6 Rise And Fall DLC Türkçe yaması.

Civilization 5 Türkçe yaması ve Civilization 5 modları
ssirkeci
Mesajlar: 1
Kayıt: Sal Haz 19, 2018 8:07 am

Civilization 6 Rise And Fall DLC Türkçe yaması.

Okunmamış mesaj gönderen ssirkeci » Sal Haz 19, 2018 8:15 am

Arkadaşlar selam, bir çok arkadaşımız yayınlanan yama başlığı altında da dile getirmişler ben bir başlık açalım bu işi sadece gönüllü yapan siz arkadaşların belki bir dikkatini çekeriz dedim çünkü ben ve benim gibi İngilizce konusunda yetersiz hem de bu oyunu oynamak isteyen insanlar için sizin yaptığınız bu hizmet çok önemli. İnşallah dikkatinizi çeker ve yeni DLC için sizi harekete geçirebilirim. Şimdiye kadar verdiğiniz emekleriniz için teşekkür eder, eğer vaktinizi yeni çeviri için ayırırsanız çok sevinirim. Saygılarımla.

Alper Okur
Mesajlar: 2
Kayıt: Cum Ağu 24, 2018 12:20 pm

Re: Civilization 6 Rise And Fall DLC Türkçe yaması.

Okunmamış mesaj gönderen Alper Okur » Cum Ağu 24, 2018 12:21 pm

Arkadaşlar Türkçe yamaya sıfırdan başlamayı düşünüyorum. Yardım etmek isteyenler varsa özel mesaj yoluyla veya alper.okur@outlook.com mail adresiyle bana ulaşabilirler. Sıfırdan başlama nedenim arkadaşların yapmış olduğu Türkçe yama oyunun orjinali üzerine editlenmiş olmasıdır. Yani yeni bir dil (Türkçe) eklemek yerine İngilizce dilini (en_US klasörünü) Türkçeye çevirmişler, maalesef ki aynı anda hem Türkçeyi hem İngilizceyi kullanamıyorsunuz. Bu yüzdendir ki oyunu güncellediğinizde de bazı yerler Almanca oluyor. Bu sorunun ortadan kalkması için Türkçeyi yeni bir dil olarak ekleyip ikinci dili yani destekleyici dili İngilizce olarak tanıtmamız gerekiyor. Oyunun diğer dilleri yaklaşık 45-52 bin arası satırdan oluşmaktadır. Eğer ki bu işi yapabilirim diyen varsa yardımcı olursa hızlı bir şekilde bitirmeye çalışırız.

Not: Sürüm versiyonu 1.0.0.262 üzerine yapılacaktır. Yukarıdaki sistem ile her sürüme uygun olacaktır ve oyunun ileri ki orjinal güncellemelerinde de sadece tek bir dosya değiştirerek hızlı bir şekilde kaldığımız yerden (DLC sürümleri hariç, onlar ekstraya giriyor) devam edebileceğiz. Oyuna orjinal güncellemeleri yükleseniz dâhi Türkçe olan yerler değişmeyip, yeni eklenen yerler İngilizce olacaktır. Böylelikle hiçbir uyumsuzluk sorunu yaşanmayacaktır.

Not 2: Eğer ki yardım edebilecek kimse çıkmazsa, maalesef ki yamayı tek başıma yapmam uzun bir süremi alacağı için hiç başlamayı düşünmüyorum.

Cevapla