Civilization 5 Brave New World Rehberi

Yeni çıkan Brave New World eklenti pakedine dair herşey.
metaksis

Re: Civilization 5 Brave New World Rehberi

Okunmamış mesaj gönderen metaksis » Pzt Eyl 30, 2013 8:04 am

Başyapıtları yerleştirme binalarının yanındaki açıklamayı daha önce farketmemiştim, öğrendiğim iyi oldu. Tam olarak öğrenmek istediğim şey buydu.
Teşekkürler.

Bir de şöyle bir şey buldum, hepsini açıklamışlar

edit(meceka): başyapıtlar sayfasına ekledim.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzt Eyl 30, 2013 1:12 pm

Paylaşım icin teşekkürler. Başyapıt sayfasına bu akşam turkçeleştirip ekleyecegim benzer düzende.

ERHSEL

Okunmamış mesaj gönderen ERHSEL » Prş Eki 03, 2013 4:00 am

s.a. ya beyler şu brave new world için türkçe yama çalışması var mı ? Olacak mı bilen varmı haberi olan varmı türkçe yamayla ilgili bir gelişme varmı bu konuda ?????

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Eki 03, 2013 9:46 am

viewtopic.php?f=5&t=34

Bu linkte türkçe yama paylaşılmıştı. Sorunuz varsa o konudan sorabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
OttomanGeneral

Okunmamış mesaj gönderen OttomanGeneral » Prş Kas 14, 2013 2:26 pm

Bu rehber civilization IV içinde geçerli midir? yada civilizaztion IV için bir rehber var mı ? yada en kolay civilization serisi hangisi ilk defa oynuyorum yarar sağlaması açısından hangi seriyi önerirsiniz

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Kas 14, 2013 2:45 pm

OttomanGeneral yazdı:Bu rehber civilization IV içinde geçerli midir? yada civilizaztion IV için bir rehber var mı ? yada en kolay civilization serisi hangisi ilk defa oynuyorum yarar sağlaması açısından hangi seriyi önerirsiniz
Civilization V ile başlamanızı öneririm, hem civilization IV oynayan pek kalmamıştır, hem de civilization V, eklenti paketleriyle birlikte müthiş bir oyun oluyor civilization IV'den çok daha gelişmiş ve oynanışı, grafikleri daha güzel.

Civilization V, üstüne gods and kings, ve brave new world eklenti paketli şekilde yükleyin.

Kullanıcı avatarı
OttomanGeneral

Okunmamış mesaj gönderen OttomanGeneral » Prş Kas 14, 2013 2:50 pm

Meceka yazdı:
OttomanGeneral yazdı:Bu rehber civilization IV içinde geçerli midir? yada civilizaztion IV için bir rehber var mı ? yada en kolay civilization serisi hangisi ilk defa oynuyorum yarar sağlaması açısından hangi seriyi önerirsiniz
Civilization V ile başlamanızı öneririm, hem civilization IV oynayan pek kalmamıştır, hem de civilization V, eklenti paketleriyle birlikte müthiş bir oyun oluyor civilization IV'den çok daha gelişmiş ve oynanışı, grafikleri daha güzel.

Civilization V, üstüne gods and kings, ve brave new world eklenti paketli şekilde yükleyin.
Cevabın için teşekkürler o zaman civilization V oynama işimi biraz ertelemek zorunda kalıcam o zaman 2 gb ram ve 1.8 ghz işlemci olmasına rağmen takılıyor yeni pc aldıktan sonraya kaldı o zaman :ltfen:

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Kas 14, 2013 3:51 pm

OttomanGeneral yazdı:
Meceka yazdı:

Cevabın için teşekkürler o zaman civilization V oynama işimi biraz ertelemek zorunda kalıcam o zaman 2 gb ram ve 1.8 ghz işlemci olmasına rağmen takılıyor yeni pc aldıktan sonraya kaldı o zaman :ltfen:
600tl'ya alınmış onboard kartlı dizüstü bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. 2gb ram ve 1.5 ghz işlemci. Pentium B800, ekran kartı da onboard gma2000. Oyun açarken 8 ülkeyi geçmemek lazım (ramden dolayı ve tur geçmesi uzun sürebilir), grafikler de en düşükte olmamasına rağmen oyun gayet akıcı. Sizin ayarlarda falan bir sorun olabilir tekrar deneyebilirsiniz. Brave new world yüklerseniz turu geçmesi kısaldı, belki farklı optimizasyonlar da yapmışlardır daha performanslı çalışıyordur.

Kullanıcı avatarı
OttomanGeneral

Okunmamış mesaj gönderen OttomanGeneral » Prş Kas 14, 2013 4:47 pm

Meceka yazdı:
OttomanGeneral yazdı:
Meceka yazdı:

600tl'ya alınmış onboard kartlı dizüstü bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. 2gb ram ve 1.5 ghz işlemci. Pentium B800, ekran kartı da onboard gma2000. Oyun açarken 8 ülkeyi geçmemek lazım (ramden dolayı ve tur geçmesi uzun sürebilir), grafikler de en düşükte olmamasına rağmen oyun gayet akıcı. Sizin ayarlarda falan bir sorun olabilir tekrar deneyebilirsiniz. Brave new world yüklerseniz turu geçmesi kısaldı, belki farklı optimizasyonlar da yapmışlardır daha performanslı çalışıyordur.
Kullandığın oyun seçeneklerini bana atma şansın varsa atabilir misin ekran kartı driver'dan yapabilir mi peki

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Kas 14, 2013 6:12 pm

OttomanGeneral yazdı: Kullandığın oyun seçeneklerini bana atma şansın varsa atabilir misin ekran kartı driver'dan yapabilir mi peki
direct x 9 'da çalıştırmalısın, grafikler hepsini düşüğe ayarla, benim ayarlarımda bazıları en düşük değil, mesela fog of war. Yazdığım bilgisayar değil bu bilgisayar o yüzden bakamam ama dediğim gibi en düşük yapsan açabilir. Ekran kartına bağlı. İşlemci tek çekirdek olabilir mi? tam bilgisayar özelliklerini yazabilirsen iyi olur.