Research Agreement

Yeni başlayanların soru sorup tavsiye alabileceği alan
acemi

Research Agreement

Okunmamış mesaj gönderen acemi » Pzr Ağu 04, 2013 6:50 pm

bir düşmanım benimle 30 turn (sanırım 30du) anlaşma yapmak istiyor. bu anlaşma ne işime yarar ki? onun kaynaklarını kullanabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Research Agreement

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr Ağu 04, 2013 7:53 pm

Research agreement (Teknoloji antlaşması): Bu anlaşma (Brave new world için) Sadece arkadaş olan ülkeler arasında yapılabiliyor. Ve İki ülke de belli bir altın verip, yaklaşık 30 tur süreli bir teknoloji antlaşması imzalıyorlar. 30 turun sonunda iki ülke de aynı derecede teknoloji gelişimi kazanıyor. Varolan araştırmada ilerleme oluyor. Varolan antlaşma biterse de sonraki antlaşmaya biraz devredebiliyor.
Dostunuz olan iyi bir ülkeyle yapacaksanız çok faydalı. Ama sizden ileri ülkelerle pek yapmanızı önermem.

acemi

Okunmamış mesaj gönderen acemi » Pzt Ağu 05, 2013 12:14 am

Hımm, anladım sayılır. Ama ben yapmak istemedim. Benden düşük dost bir ülkem benle yapmak istedi.
O zaman bu oyun biraz aptal galiba.

Gerçi trade bölümünde hiç aptal değil, bir kaynak iin birsürü kaynağımı istiyor. :D

Kullanıcı avatarı
erkanus

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Prş Eyl 19, 2013 12:50 pm

bu konuda pek aptal sayılmaz :)

yalnız dost bile olsa eğer aranız çok iyi değilse veya her an dostluk anlaşmanız bozulabilecekse bu araştırma anlaşması boşa gidebiliyor. Nasıl mı? şöyle:

diyelim ki dostluk (Friendship) anlaşmasının bitmesine 1-2 turn kalmış olsun. Siz o devletle research agreement imzaladınız. 2 turn sonra dostluk anlaşmasının süresi bitiyor ve yenilemek istiyorsunuz ama diğer devlet bunu kabul etmiyor. eğer research agreement'ın süresi dolana kadar bu dostluk anlaşmasını yenileyemezseniz paranızın çoğu boşa gitmiş oluyor. Bu anlaşmadan gelen araştırma bonusu olması gerekenin 10'da biri kadar oluyor sadece.