Yol ve inşaat sorunu

Yeni başlayanların soru sorup tavsiye alabileceği alan
Kullanıcı avatarı
nxtime
İletişim:

Yol ve inşaat sorunu

Okunmamış mesaj gönderen nxtime » Cum May 20, 2016 9:34 am

Öncelikle merhabalar. İnternette uzunca bi süre aramama ragmen hiç bir çözüm bulamadığım bi sorun var.

Bazı şehirlerde yol yapamıyorum ne yaparsam yapayım, ayrıca bazen yolu yapmaya başlıyor bazı peteklere gelince duruyor yapmıyor. Ayrıca dikkatimi çekti, bu yol yapmadığı yerlerde tarla, maden, bataklık kurutma, ormanı kaldırma v.s. gibi şeylerde kuramıyorum. Oyunda epey ilerliyorum ama böyle sorunla karşılasınca malesef oynayasım gelmiyor.

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi günler dilerim

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Yol ve inşaat sorunu

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum May 20, 2016 9:51 am

Benzer bir sorunu ben yaşamıştım. Oyun yeni çıkmıştı ve buna benzer bug'larla doluydu. Haritadaki bir alan resmen bloke oluyordu. Ne asker ne worker götüremiyordum. Ama bunu yaşadığımda oyun yeni çıkmıştı ve yeni oyunlarda buna benzer hatalar olması normal. Güncellemeler ile oyunun yapımcıları bu tür hataları düzeltiyor. Şu anki güncel versiyonlarında pek buna benzer hatalarla karşılaşmıyorum.

Oyununuz orjinal mi bilmiyorum, değilse steam'de oyunu istek listesine ekleyebilirsiniz, oyun sıklıkla %75 indirime giriyor. Gene indirime girerse mail adresinize haber verir, alıverirsiniz ve sürekli en güncel halinde olur.

Ya da başka bir şekilde oyunu güncellemeye bakın. Ama oyunu güncelleseniz de, hatanın gerçekleştiği oyun düzelmeyebilir. Yeni bir oyuna başlamanız gerekebilir.

http://www.civilization-tr.com/civiliza ... duyuruldu/

Kullanıcı avatarı
nxtime
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen nxtime » Cum May 20, 2016 10:02 am

Ok teşekkür ederim bilgi için.

Captain MacMillan

Okunmamış mesaj gönderen Captain MacMillan » Cum May 20, 2016 6:17 pm

Meceka yazdı:Benzer bir sorunu ben yaşamıştım. Oyun yeni çıkmıştı ve buna benzer bug'larla doluydu. Haritadaki bir alan resmen bloke oluyordu. Ne asker ne worker götüremiyordum. Ama bunu yaşadığımda oyun yeni çıkmıştı ve yeni oyunlarda buna benzer hatalar olması normal. Güncellemeler ile oyunun yapımcıları bu tür hataları düzeltiyor. Şu anki güncel versiyonlarında pek buna benzer hatalarla karşılaşmıyorum.

Oyununuz orjinal mi bilmiyorum, değilse steam'de oyunu istek listesine ekleyebilirsiniz, oyun sıklıkla %75 indirime giriyor. Gene indirime girerse mail adresinize haber verir, alıverirsiniz ve sürekli en güncel halinde olur.

Ya da başka bir şekilde oyunu güncellemeye bakın. Ama oyunu güncelleseniz de, hatanın gerçekleştiği oyun düzelmeyebilir. Yeni bir oyuna başlamanız gerekebilir.

http://www.civilization-tr.com/civiliza ... duyuruldu/
nereden soracağımı bilemedim benim bir sorunum var bütün roket parçaları hazır ama birleşmiyorlar yardım edebilirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
nxtime
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen nxtime » Cum May 20, 2016 9:21 pm

Senin tavsiyen üstüne ve ayrıca baya hoşuma gittiği için bi kaç saat önce orjinalini indirdim. Umarım aynı sorun tekrarlamaz. çünkü en son oynadığım oyun 2000 li yıllardaydı ve iki şehir de bu sorun olduğu için çıktım oyundan.

Bu arada iki sorum olacaktı, yardımcı olursan sevinirim.

1- Oyundan asker, işçi veya gemi v.s. seçerken, çoklu seçim yapabiliyormuyuz, yapabiliyorsak acaba nasıl?
2- Bende Başlangıç yeri değiştirme modu var ve acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi şu yol v.s. sorunu? Sende de olduğu zaman herhangi bi mod v.s. yüklümüydü.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cmt May 21, 2016 12:01 pm

nxtime yazdı:Senin tavsiyen üstüne ve ayrıca baya hoşuma gittiği için bi kaç saat önce orjinalini indirdim. Umarım aynı sorun tekrarlamaz. çünkü en son oynadığım oyun 2000 li yıllardaydı ve iki şehir de bu sorun olduğu için çıktım oyundan.

1- Oyundan asker, işçi veya gemi v.s. seçerken, çoklu seçim yapabiliyormuyuz, yapabiliyorsak acaba nasıl?
2- Bende Başlangıç yeri değiştirme modu var ve acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi şu yol v.s. sorunu? Sende de olduğu zaman herhangi bi mod v.s. yüklümüydü.
Hayırlı olsun :bgndm:

1- Böyle bir özellik hatırlamıyorum. Muhtemelen yoktur. Zaten genelde aynı petekte 1'den fazla ünite olmuyor.
2- Modlar her zaman oyunla ilgili sıkıntı çıkarabilir. Orjinalini steamden indirdiyseniz steam workshopta baya bir mod var. Rating'i iyi olan modlar muhtemelen güncel ve sorunsuzdur. Benim pek mod yüklemişliğim olmadı. :)

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cmt May 21, 2016 2:45 pm

Captain MacMillan yazdı:
nereden soracağımı bilemedim benim bir sorunum var bütün roket parçaları hazır ama birleşmiyorlar yardım edebilirmisiniz?
Space Victorry için Apollo Programında;
3 tane SS Booster
1 tane SS Engine
1 tane SS Cockpit
1 tane SS Stasis Chamber yapmanız gerekir. Bu ürettiklerinizi başkentte uzay aracına ekleyip space victory yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
nxtime
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen nxtime » Cmt May 21, 2016 10:39 pm

Meceka yazdı:
nxtime yazdı:Senin tavsiyen üstüne ve ayrıca baya hoşuma gittiği için bi kaç saat önce orjinalini indirdim. Umarım aynı sorun tekrarlamaz. çünkü en son oynadığım oyun 2000 li yıllardaydı ve iki şehir de bu sorun olduğu için çıktım oyundan.

Hayırlı olsun :bgndm:

1- Böyle bir özellik hatırlamıyorum. Muhtemelen yoktur. Zaten genelde aynı petekte 1'den fazla ünite olmuyor.
2- Modlar her zaman oyunla ilgili sıkıntı çıkarabilir. Orjinalini steamden indirdiyseniz steam workshopta baya bir mod var. Rating'i iyi olan modlar muhtemelen güncel ve sorunsuzdur. Benim pek mod yüklemişliğim olmadı. :)

Teşekkür ederim dostum.

Şu anda sıkıntı yok gibi. etrafta dolandırıyorum sonra sehir kuruyorum maksat tekrar sorun çıkarsa ortada kalmayayım. Sanırım sorun haritadan kaynaklıydı eski sürümde.

Bu gün daha bismillah demeden, dibimde osmanlı vardı. baktım üstüme dogru geliyor, savas hazırlıgı bildigin. hemen anlaşma yapayım dedim ve elinde ki altını istedim. Karşılığında bişeyler istedi verdim, 2 tur sonra savas açtı diye benim verdigim iptal oldu ama onun altınlar bende kaldı. kalktım kaleyi güçlendirdim bi kaç asker de satın aldım ve geri püskürttüm. kendi parasıyla yalan oldu. az güçleneyim inip ölen mızrakçımın kanını yerde bırakmayacağım. :patron:

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr May 22, 2016 5:51 pm

O taktiği ben de kullanıyordum savaş açacağından emin olursam :) Tur bazlı birşeyler verip, karşılığında altın istiyordum. Savaş açacaksa da kabul ediyorlar.

İyi oyunlar.

Kullanıcı avatarı
nxtime
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen nxtime » Sal May 24, 2016 1:01 pm

Bu arada bu sorunu tekrar yaşadım. Sorun oyunda sanırım. Sorunun çözümü ise şöyle. manuel olarak işçi durdukça, tekrar aynı komutu tekrar veriyoruz ve gereken tur miktarı sağlanınca istediğimiz yapı gerçekleşiyor. Sorunlu bölgelere tek tek bu şekilde işlem yapmamız lazım. Diyelim çiftlik inşaatı yaptık ve en sonunda çiftlik tamamlandı, bu sefer üstünden yol yapınca otomatik olarak yapmaya başlıyor.

Bu arada tanrısal mod olarak oynuyorum ve almanları seçiyorum. Asker hiç basmadım daha, sürekli barbarları avlayıp ordu yapıyorum, barbarlar da milletin işçisini yakaladı mı gidip onları da alıyorum kendime. şu anda 3 devlet savaş halinde benimle, sürekli geri püskürtüyorum ve bi kaç asker de adalarda buzullarda barbar avında, ordan çıkanı hemen takviye kuvvet olarak tekrar topraklarıma gönderiyorum. gerekli alt yapı saglandıktan sonra asker yapımına geçip etrafa saldıracağım.