Acil-Yeniyim

Yeni başlayanların soru sorup tavsiye alabileceği alan
portre_88

Acil-Yeniyim

Okunmamış mesaj gönderen portre_88 » Prş Mar 19, 2015 10:58 pm

merhabalar, Civilization 5- game of the year edition cd olarak aldım kurulum yapmayı bilmiyorum, steam diye bişey yüklendi sadece cd içinde oyunun çıkması gerekmiyormuydu. Yen başlayacağım için pek bilgim yok, bu ve sonraki adımlarda çözümü olacak arkadaşlar yardımcı olursa çok müteşekkir olucam

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Acil-Yeniyim

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum Mar 20, 2015 1:51 am

portre_88 yazdı:merhabalar, Civilization 5- game of the year edition cd olarak aldım kurulum yapmayı bilmiyorum, steam diye bişey yüklendi sadece cd içinde oyunun çıkması gerekmiyormuydu. Yen başlayacağım için pek bilgim yok, bu ve sonraki adımlarda çözümü olacak arkadaşlar yardımcı olursa çok müteşekkir olucam
Oyun orjinal mi? Orjinalse pek öyle steamden falan korkmanıza gerek yok, muhtemelen steam'e giriş yapıp ordan oyunu açmanız gerekir, biraz daha fazla uğraştırır. Steam hesabı açarken doğru e-mail hesabı kullanın ve şifreye de dikkat edin çünkü oyun o hesaba kaydedilir, ardından başka hesaptan kullanılamaz(diye tahmin ediyorum, cd'li oyun yaklaşık 10 senedir almadım).

portre_88

Okunmamış mesaj gönderen portre_88 » Cum Mar 20, 2015 9:11 am

Evet oyun orijinal steam hesabi olusturdum bi sorun yok.ingilizce olduğu icin pek çözemedim cd klasörünu açtığım zaman civ 5 in setup u gibi dosya olması gerekmiyor mu. Farkli bi uzantılı program mi kullanmam gerek

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum Mar 20, 2015 11:35 am

portre_88 yazdı:Evet oyun orijinal steam hesabi olusturdum bi sorun yok.ingilizce olduğu icin pek çözemedim cd klasörünu açtığım zaman civ 5 in setup u gibi dosya olması gerekmiyor mu. Farkli bi uzantılı program mi kullanmam gerek
Detay bilmiyorum, kullanım kılavuzu olması lazım orda nasıl yüklendiğini gösterir.

portre_88

Okunmamış mesaj gönderen portre_88 » Cum Mar 20, 2015 5:49 pm

Ingilizce olsa kilavuzdan cozerim de yok İşte

portre_88

Okunmamış mesaj gönderen portre_88 » Cmt Mar 21, 2015 2:53 pm

Steamdan aldım oyunu tam paket ucuza geldi oyunu onlıne oynamak istiyorum ancak önerebileceğiniz bir rehber gibi bişey var mnı nasıl oyuna giriş yapacağımı bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Çrş Mar 25, 2015 11:56 am

portre_88 yazdı:Steamdan aldım oyunu tam paket ucuza geldi oyunu onlıne oynamak istiyorum ancak önerebileceğiniz bir rehber gibi bişey var mnı nasıl oyuna giriş yapacağımı bilmiyorum
Benim yazdığım rehberler var, imzamdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Erkan abinin vidyoları ile de öğrenebilirsiniz;
viewtopic.php?f=6&t=32