Önemli Bir Durum ve Tarih ile bağdaştırma.

Yeni başlayanların soru sorup tavsiye alabileceği alan
FurkanYLMZ

Önemli Bir Durum ve Tarih ile bağdaştırma.

Okunmamış mesaj gönderen FurkanYLMZ » Cmt Ağu 09, 2014 1:25 pm

Merhaba arkadaşlar oyunu 4 5 gün önce indirdim ve oynamaya başladım çok hayran kaldım süper bir oyun ben çok stratejik oyun delisiyimdir. Fakat sizlere sorum olucak oyuna Osmanlı ile başladığımda değişik kıtalarda yerlerde doğuyorum oyuna hiç mod yüklemedim indirdiğim gibi halada öyle oyuna ilk 6.seviyede başladım ve çok zor geldi hiç birşey bilmiyordum biraz araştırma yapıp 1.seviyede başlamam gerektiğini öğrendim 1.seviyede başlayıp oyunu öğrenmeye başladım zaman geçtikçe diğer seviyeleride denicem. Sizlere sorum şu oyunda rastgele yerde doğuyorum her yeni başladığımda tarihle bir alakası yok şehrin neden ismi İstanbul oluyor ? bizim atalarımız Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u 1453 tarihinde fethetti ama orda şehir kurduğunda direk m.ö 4000 de şehrin ismi İstanbul oluyor hiç anlayamadım ve Anadolu'ya göç edemiyorum Osmanlı hakkında bir senaryo yok anlayamadım pek bana bu olayı açıklayacak olan varsa şimdiden ona çok çok teşekkür ediyorum.

2.sorum ise forumda bir çok modlar gördüm denediğim modlardan birisi ise Earth Mod galiba tüm harita açılıyor dünyadaki tüm kıtalar ama ben mod yüklemeden önce oyunu kurarken orda earth yani dünyayı seçme seçeneği var onu seçtiğimde tüm dünya açılmıyormu ? tüm kıtaları göremiyormuyuz anlamış değilim tüm dünya için modmu gerekli ?

3.sorum ise oyuna başladığımda keşif yaparken amerika ile tanıştım amerika ise kendi yani amerika kıtasındaydı m.ö 2000 3000 lerdeydi o zamanlarda amerika kıtası keşfedilmemişti nasıl oluyorda amerika orada oluyor anlamadım. Oyunun tarihle bir alakası varmı ?

Cevaplarınızı bekliyorum.

xpol

Re: Önemli Bir Durum ve Tarih ile bağdaştırma.

Okunmamış mesaj gönderen xpol » Cmt Ağu 09, 2014 8:21 pm

Öncelikle bir strateji oyunu oynuyoruz.Bu nedenle tarih ile bağdaştırmak(''Hangi tarihte hangi devlet kuruldu?'' sorusu ile) pek doğru olmayacaktır.Bahsettiğiniz konu oyun ana motoruna aykırı (uluslar eşit bir şekilde MÖ4000 yılı ile aynı anda başlıyor.); ancak böyle bir mod yapılmış mıdır?Bilemiyorum.Araştırmakta fayda var.

Forumda viewtopic.php?f=24&t=95 konusu ile TRUEEARTH Modu paylaşılmıştır.Gerçek dünya düzenlemesi yapılmıştır.Maplar.rar içinden çıkan dosyayı Belgelerim/My Games/Sid Meier's Civilization V/MODS dizinine atmak yeterli olacaktır.Oyuna girdikten sonra ''Modlar'' Menüsüne girip aktive etmeniz ardından NEXT(SONRAKİ) butonuna basmanız...
Kesinlikle tavsiyemdir...

Belirtmem gerekir ki oyunda MODLAR NEXT butonu yoksa oyunu güncellemeniz gerekir...Sürüm versiyonu ana menü altında yazıyor. Bende 1.0.3.144 (05.02.2014) güncellemesi gelen son güncelleme sorunsuz oynanmaktadır.

Son olarak indirip Belgelerim/My Games/Sid Meier's Civilization V/MODS dizinine atın.Modu aktif edin.
MOD kısaca editör.Oyun içi istediğiniz herşeyi editleyebilirsiniz.İster hile maksatlı kullanın ister şehrinizi başka bir yere taşımak için.Para,kültür,asker,teknoloji,politika...İnceleyiniz...

Link:
Spoiler:
Click IGE on the top right corner, near the current year and turn labels.

FurkanYLMZ

Okunmamış mesaj gönderen FurkanYLMZ » Pzr Ağu 10, 2014 1:31 am

Teşekkür ederim bunu kurdum denedim sorun yok fakat sorum şu bunu kurmadan tüm dünya açık olmuyor mu ? sadece belli kıtalarmı açık oluyor ?

mertosman1

Okunmamış mesaj gönderen mertosman1 » Pzt Tem 27, 2015 10:45 am

Linke tıklıyorum dosya bulunamadı diyor lütfen yeniden upload edin rica ediyorum :((