Civilization V Zeus Türkçe Yama(Çıktı)

Oynanış vidyoları, oyunla ilgili stratejiler ve bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Zeus

Civilization V Zeus Türkçe Yama(Çıktı)

Okunmamış mesaj gönderen Zeus » Cum Haz 13, 2014 12:26 pm

Merhaba Arkadaslar beklenen an geldi.Türkçe yama hazır.Ama dlcler olmayacak dlcleri haftaya cuma çıkaracağım.Çünkü çok çevirecek dosya var.Haftaya dlc paketlerini yüklediğinizde oyun muazzam olacak.Dlcleri ayrı bir konuda paylaşıcam.2 hafta sonraya ise güncelleme çıkaracağım.Bunda çevirmediğim bazı yerleri ve görmediklerimi çeviricem.Hatamız varsa affola.İyi oyunlar...
Resimler Geldi :
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Gereksinimler:
Bende bulunan oyunda bütün dlc+updateler yapılı.Ama dlcler olmasa bile bir sorun cıkacağını zannetmiyorum ama en son update lazım.

Türkçe Yama Durumu:
Menüler:%100
Diyaloglar:100
Not:İngilizce olan diyalog görürseniz bunlar dlcde oldukları için ingilizcedir.Çünkü ben bütün konuşmaları çevirdim.Dosyalara bakabilirsiniz.
Yazilar:%90(Civilopedia Hariç)
Not:Arkadaşlar teknolojilerin bazılarının açıklamaları ingilizce neden anlayamadım oysaki çevirdim ama halen ingilizce duruyor bazıları bunların belki dlcde ayrı bir dosyası olabilir çevirirken görürüm dlcleride.Bazı ingilizce olan yerler oyundan kaynaklanıyor ben çeviriyorum ama yazmıyor.İngilizce kalıyor.Sadece gözden kaçırdığım birkaç yer ve oyuna başlarkenki uzun konuşma ingilizce şuanda onlarda güncelleme ile giderilecek.

Kurulum:
Arkadaşlar .rar içinden çıkan dosyayı C:\Program Files (x86)\2K Games\Sid Meier's Civilization V içine direk atın gelen uyarılara evet deyin ve oyuna başlayın.
Link: (yeni sekmede açın)
https://mega.co.nz/#!OpByGQDS!FjGDZSiNZ ... 29_VYrt9yQ

Rar şifresi: www.civilization-tr.com
En son Zeus tarafından Prş Haz 19, 2014 11:38 am tarihinde düzenlendi, toplamda 10 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Civilization V Zeus Türkçe Yama(Yakında Sizlerle)

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum Haz 13, 2014 2:01 pm

Zeus yazdı:Merhaba arkadaşlar bir projeye başladım.Şuan gayet iyi durumda oyunu ve dlclerin çoğunu çevirmeyi düşünüyorum.Oyunun baya bir kısmı bitti.Bu yama ile oyuna bağlanacaksınız.Bu Türkçe yama bittikten sonra modların türkçe yamasını yapıcam.Beklemede kalın en fazla 1 ay sürer.Vakit buldukça çeviriyorum.Yakında resimleri paylaşırım.Hayırlısıyla forumumuz bir M&B ya da Total war gibi büyük bir forum olacak.

Gereksinimler:
Bende bulunan oyunda bütün dlc+updateler yapılı.İsteyene eğer izin varsa atarım özelden torrent linkini.Ama dlcler olmasa bile bir sorun cıkacağını zannetmiyorum ama en son update lazım.

Çeviri Durumu:Oyun
%60
Çeviri Durumu:DLC
%10
Elinize emeğinize sağlık, :bgndm:

Forumda türkçe yamayı soran veya yamayla ilgili sorun yaşayan çok olmuştu, ben de varolan yamanın üzerinde düzeltmeler güncellemeler yapmaya yeltenmiştim. Kelimelerin ve yazıların fazlalığı gözümü korkuttu. Hakikaten her konuda, özellikle diplomasi kısmında çok fazla diyalog var. Düzenleme kısmı da karışık malesef. Başladım ama bitiremeyeceğimi düşünüp bırakmıştım.

Aslında civilization en yamaya ihtiyaç duyan oyunlardan biri ama yama hazırlayanlar nedense pek ilgi duymuyorlar.

Yamayı hazırlamanızda yardımcı olabilirim. Özel mesajla haberleşebiliriz.

Not: Sitemizde warez paylaşım yasak. Yazınızı düzenledim

Kullanıcı avatarı
Zeus

Okunmamış mesaj gönderen Zeus » Cum Haz 13, 2014 2:30 pm

Sağolun şuanda bile çeviriyorum.Eğer çeviremediğim yerler olursa ya da bir aya yetişmesse yardım isteyebilirim.

Kullanıcı avatarı
Scoryo

Okunmamış mesaj gönderen Scoryo » Çrş Haz 18, 2014 11:37 am

Uzun zamandır beklediğim bir şeydi. Peki Civilopedia'yı da çevirecek misin?

Kullanıcı avatarı
Zeus

Okunmamış mesaj gönderen Zeus » Çrş Haz 18, 2014 11:47 am

Civilopedia'da sadece ülke ve kralların adları teknoloji adları falan çeviricem.Hani şu uzun 10 larca card arda olan paragraflar çevrilmeyecek Bide oyuna başlarken ki o uzun yazı çevrilmeyecek ama onu bir sonraki versiyonda çevireceğim.Civilopedia hariç her şey Türkçe olacak.Teknoloji'nin verdiği faydalar birimlerin özellikleri gibi şeyler türkçe nerdeyse %100 diyebiliriz.Çevirmemi istediğiniz şeyler diğer güncelleme ile karşınıza çıkacak.Diğer Türkçe yamalardan kat be kat daha fazla Türkçe yüklediğiniz zamanda anlayacaksınız.Bu yamada sadece Kanuni Sultan Süleyman,Harun Al-Raşid ve birkaç ülkenin oyuna başlarkenki o uzun yazının olduğu ekran Türkçe ama devletlerin özelliklerinin yazdığı yer bütün ülkelerde Türkçe olacak.Güncelleme ile uzun yazılarıda çeviricem.Ve ayrıca hiç bir hata yok son sürüme uygun.

Kullanıcı avatarı
erkanus

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Çrş Haz 18, 2014 12:59 pm

emeğine sağlı Zeus. Bu yamayı ben de denicem. Daha önce incelediğim yamalar genelde hep kötü çevrilmiş özensiz yamalardı. Seninki güzele benziyor, inceleyecegim.

Kullanıcı avatarı
Zeus

Okunmamış mesaj gönderen Zeus » Çrş Haz 18, 2014 1:38 pm

Eyvallah.Haftaya çıkabilir.Beklemede kalın.Zaten hemen çıkartıp bitirmeyeceğim.Güncellemelerde olacak.

quarentina

Okunmamış mesaj gönderen quarentina » Çrş Haz 18, 2014 4:57 pm

Sırf bu çeviri haberi sayesinde oyunu satın alıp oynayacağım umarım kısa sürede biter. Emeğin için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Zeus

Okunmamış mesaj gönderen Zeus » Çrş Haz 18, 2014 5:29 pm

Çok teşekkürler asıl siz sağolun desteğiniz çevirme şevkimi daha çok artırıyor oyun bitti sayılır,dlcleride yarın %60-70 oranda bitmiş görebilirsiniz.Haftaya salı-çarşamba-perşembe bu üç gün içerisinde Türkçe yama karşınızda olacak.Ayrıca modlara yoğunlaşıcam yamayıda bırakmıcam oyunda Türkçe olmayan yerleri ve sizin Türkçe'ye çevirmemi istediğiniz yerleri çevirmeye başlıcam.Oyunun neredeyse hepsi Türkçe sadece gereksiz uzun yazılar Türkçe değil.

Cido

Okunmamış mesaj gönderen Cido » Çrş Haz 18, 2014 9:44 pm

elinize sağlık süper bir haber :bgndm: :bgndm: