Brave New Worldde Osmanlı, islam dinini secemiyorum.

Oynanış vidyoları, oyunla ilgili stratejiler ve bilgiler.
ERHSEL

Brave New Worldde Osmanlı, islam dinini secemiyorum.

Okunmamış mesaj gönderen ERHSEL » Pzr Eki 06, 2013 11:56 pm

Osmanlı ile oynarken ne yaptıysam bir türlü islamı seçemedim adamlar misyoner gönderiyor devletimin dini değişiyor ama kültürüm gayet iyi truzim bomba ama islamı bırak yaymayı devlet simgemde islam görünmüyor bile orada sadece şu şimşek işareti var hani o var nasıl seçiyoruz nasıl yapmamız lazım bi bilen yardım ederse çok makbule geçecek ....

Kullanıcı avatarı
erkanus

Re: Brave New World Osmanlı İle Oyun ??? YARDIMMM !!!!

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Pzt Eki 07, 2013 10:52 am

ERHSEL yazdı:Osmanlı ile oynarken ne yaptıysam bir türlü islamı seçemedim adamlar misyoner gönderiyor devletimin dini değişiyor ama kültürüm gayet iyi truzim bomba ama islamı bırak yaymayı devlet simgemde islam görünmüyor bile orada sadece şu şimşek işareti var hani o var nasıl seçiyoruz nasıl yapmamız lazım bi bilen yardım ederse çok makbule geçecek ....

Faith puanlarını biriktirerek prophet (peygamber) çıkarman gerek, din kurma işlemi oradan yapılıyor. Sana tavsiyem youtube letsplay videolarım var oradan seyret. Açıklamalarda hangi bölümde din kurdum görünüyor. Ama sırayla seyredersen aşama aşama ne yapılıyor görmen için daha faydalı olabilir. Kanalımın linkini aşağıda veriyorum kardeşim:

http://www.youtube.com/user/StrategyMania

Bu da din kurma işlemlerini yaptığım bölüm.

http://www.youtube.com/watch?v=HvksI1fVbvQ

10. bölümde de dini geliştirme işlemi yapıyorum. İkinci prophet ile.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzt Eki 07, 2013 1:26 pm

Bayramda rehber sitemize baya icerik ekleyecegim. Oyun arayuzu ve ekrandaki butonlar, Din, savas, yemek bilim uretim yonetimi, sehir nereye kurulmali.... Bunun gibi cogu rehberi bayrama yetistiririm diye tahmin ediyorum.

Simdilik kisaca ozetleyim:

Din icin inanç lazım bol miktarda, bunun icinde cogu sehrinize shrine, temple gibi binalar yapmaniz lazim. Oyunun basinda stonehenge yaparsaniz da baya katkisi olur cunku 7 inanc veriyor.
Din bulmak icin peygamber olusturmalisiniz. Bunun icin de acele etmeli ve peygamber dogmasi icin gereken inanc miktarina ulasmalisiniz. Inanc simgesinin uzerine gelince, oyununuz icinde daha kac tane medeniyetin dil bulabilecegini gosteriyor.
Liberty politikasini bitirince, veya bazi wonderlari tamamlayinca, veya bazi politikalari tamamlayinca bedava buyuk insan (great person) seciliyor. O sekilde de great prophet (peygamber) sahibi olabilirsiniz.
Sonrasinda peygamber ile din buluyorsunuz, boylece dinin simgesini ve adini secebiliyorsunuz. Bu secim dinin ozelliklerini degistirmiyor.

Batil inanc (bahsettiginiz simsek simgesi) secerken sectiginiz bonuslar gibi, din bulurken de secim yapiyorsunuz. Ve din bulunuyor.
Sonrasinda sectiginiz inanc ozelliklerine gore inanc puanini kullanabiliyorsunuz, veya misyoner alabiliyorsunuz. Hic kullanmazsaniz biriktiginde kendiliginden peygamber olusabiliyor. Peygamber veya minsyoner din yaymak için kullanılabiliyor. Sectiginiz
Din bulunmayan şehirlere, veya diğer dinlere uzak şehirlere öncelik verin. yayarken
inquistor da "kendi şehrinizde" varolan dini tamamen yok eder.
Peygamber de zamanla doğuyor, ne zaman doğacağı, yukarıdaki inanç simgesinin üzerine gelince yazar.

Yazinin buyuk kismini telefondan yazdigim icin turkce karakter kullanmadim.

EgemenTheConqueror

Okunmamış mesaj gönderen EgemenTheConqueror » Cum Oca 17, 2014 9:27 pm

Meceka yazdı:Bayramda rehber sitemize baya icerik ekleyecegim. Oyun arayuzu ve ekrandaki butonlar, Din, savas, yemek bilim uretim yonetimi, sehir nereye kurulmali.... Bunun gibi cogu rehberi bayrama yetistiririm diye tahmin ediyorum.

Simdilik kisaca ozetleyim:

Din icin inanç lazım bol miktarda, bunun icinde cogu sehrinize shrine, temple gibi binalar yapmaniz lazim. Oyunun basinda stonehenge yaparsaniz da baya katkisi olur cunku 7 inanc veriyor.
Din bulmak icin peygamber olusturmalisiniz. Bunun icin de acele etmeli ve peygamber dogmasi icin gereken inanc miktarina ulasmalisiniz. Inanc simgesinin uzerine gelince, oyununuz icinde daha kac tane medeniyetin dil bulabilecegini gosteriyor.
Liberty politikasini bitirince, veya bazi wonderlari tamamlayinca, veya bazi politikalari tamamlayinca bedava buyuk insan (great person) seciliyor. O sekilde de great prophet (peygamber) sahibi olabilirsiniz.
Sonrasinda peygamber ile din buluyorsunuz, boylece dinin simgesini ve adini secebiliyorsunuz. Bu secim dinin ozelliklerini degistirmiyor.

Batil inanc (bahsettiginiz simsek simgesi) secerken sectiginiz bonuslar gibi, din bulurken de secim yapiyorsunuz. Ve din bulunuyor.
Sonrasinda sectiginiz inanc ozelliklerine gore inanc puanini kullanabiliyorsunuz, veya misyoner alabiliyorsunuz. Hic kullanmazsaniz biriktiginde kendiliginden peygamber olusabiliyor. Peygamber veya minsyoner din yaymak için kullanılabiliyor. Sectiginiz
Din bulunmayan şehirlere, veya diğer dinlere uzak şehirlere öncelik verin. yayarken
inquistor da "kendi şehrinizde" varolan dini tamamen yok eder.
Peygamber de zamanla doğuyor, ne zaman doğacağı, yukarıdaki inanç simgesinin üzerine gelince yazar.

Yazinin buyuk kismini telefondan yazdigim icin turkce karakter kullanmadim.
Kendimiz engizitör yani inquistor yapıp diğer medeniyetlere yollayabilirmiyiz

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum Oca 17, 2014 11:59 pm

EgemenTheConqueror yazdı:
Kendimiz engizitör yani inquistor yapıp diğer medeniyetlere yollayabilirmiyiz
inquistor sadece kendi medeniyetinizdeki yabancı dinleri silmeye yarıyor. Başka medeniyete gönderilmez. Peygamber başka medeniyete gönderilebiliyor ve varolan dini silme etkisi de var etkili biçimde.

Yolcu

Re: Brave New Worldde Osmanlı, islam dinini secemiyorum.

Okunmamış mesaj gönderen Yolcu » Prş Tem 10, 2014 2:31 pm

Peki daha önce din seçmeyi bilmediğim için şehirlerimde farklı dinler mevcut bunun için ne gibi işlemler yapılması lazım,teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Tem 10, 2014 10:37 pm

Yolcu yazdı:Peki daha önce din seçmeyi bilmediğim için şehirlerimde farklı dinler mevcut bunun için ne gibi işlemler yapılması lazım,teşekkür ederim.
Din seçmediyseniz , başka dinlerin genelde sizin için zararı yok. Hatırladığım kadarıyla dininiz yoksa hiç birşey yapamazsınız.

Yolcu

Okunmamış mesaj gönderen Yolcu » Cum Tem 11, 2014 8:36 am

Şehirlerim yakın ülke şehirlerin dini altına girmiş, peki değiştirilebilirmi

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Cum Tem 11, 2014 10:45 am

Yolcu yazdı:Şehirlerim yakın ülke şehirlerin dini altına girmiş, peki değiştirilebilirmi
Hayır. Büyük ihtimalle de size zararı olmaz faydası bile olabilir. Sizle savaşmadığı sürece zararı olamaz dinin. Savaşsa da bir ihtimal, düşmanına dezavantaj veren inançlardan seçmiş ise.