İlk 100 turn

Oynanış vidyoları, oyunla ilgili stratejiler ve bilgiler.
yugyug

İlk 100 turn

Okunmamış mesaj gönderen yugyug » Çrş Eyl 18, 2013 3:25 pm

zorluk seviyem 5 "king" barışçıl ve kültürel bi politika izledim bir çok farklı ırkla denedim bunu denelde (savaş özellikleriyle ön plana çıkan ülkeler hariç)

ilk 100 turn yaptıklarımı yaparsanız genelde puan olarak lider oluyorsunuz hep yada ilk 3de yer alıyorsunuz

1-monument yapın
2-shrine yapın ( teknoloji gelişimine ona göre yapın)
3-Büyük kütüphane yapın ( teknolojisini geliştirdikten hemen sonra ) 30-40 turn arası başka milletler yapılıyor one göre hızlı davranın

sosyal politika; libertyi tercih edin " settler ve işçi " çıkarmak için zaman harcamıyorsunuz ve altın çağ veriyor o sırada başka wonder yaparsanız avantajlı oluyorsunuz
ve libertyi bitirince filozof çıkarabilirsiniz ben genelde peygamber(eğer 7 dinin 6 si bulunmamışsa dinsiz olmak dezavantaj sağlıyor bence) yada bilim adamı çıkarıyorum
bunları yaptıktan sonra ranking kısmında teknolojide lider olacaksınız böylelikle wonder yaparkende ilerde avantaj sağlar ama tabi üniversite yada kütüphane yapın her
şehrinize

not: para olarak ilk 100 turn sıkıntı olabilir genelde hep gideriniz olacak 1-2 karavanla dengeleyebilirsiniz bunu
not :ruins arayın bol bol ne çıkarsa kar! hele ki "+1 nüfus yada teknoloji " çıkarsa çok şanslısınız demektir.

ben genelde bunları uyguladım ve %90 kazandım oyunu tabi savaşada her zaman hazırlıklı olun bazı milletler hemen savaş açıyor okçu basın 1-2 tane ve mümkünse şehrinizi
dağa kurun onun dışında daha fazla askere gerek yok

oynadığım ayarlar standarttır sadece 20 oyuncuyla oynuyyorum yada 15 büyük haritada yetmiyor tabi :D sıkışık oluyoruz

EgemenTheConqueror

Re: İlk 100 turn

Okunmamış mesaj gönderen EgemenTheConqueror » Pzr Nis 13, 2014 9:34 am

Bende dediğin gibi yaptım ama mutlaka haritanın araştırılması gerek çünkü bazen almanlar savaşçılar filan geliyor birde daha zorda oynanılıyorsa barbarların temizlenmesi gerekir

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: İlk 100 turn

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr Nis 13, 2014 10:08 am

yugyug yazdı:zorluk seviyem 5 "king" barışçıl ve kültürel bi politika izledim bir çok farklı ırkla denedim bunu denelde (savaş özellikleriyle ön plana çıkan ülkeler hariç)

ilk 100 turn yaptıklarımı yaparsanız genelde puan olarak lider oluyorsunuz hep yada ilk 3de yer alıyorsunuz
Bu öneriler işe yarayabilir, "her oyuna gidebilecek bir başlangıç" tarzı bir sırayı ezberleyip üretmek iyi değil. Oyunun yapısı gereğiyle her oyunda yepyeni bir strateji yapmanız, haritaya, çevrenize ayak uydurarak planlamanız lazım.

Örneğin büyük bir kıtadasınız başka medeniyetlerle. İlk başlarda scout yaparak hem tarihi harabeleri (ancient ruin) keşfetmeniz, hem de haritayı açmanız lazım.

Aksine ufak bir kıtadaysanız, scout üretmenize gerek yok, ve great lighthouse gibi bir wonder size büyük avantaj sağlar.