Venice için strateji

Oynanış vidyoları, oyunla ilgili stratejiler ve bilgiler.
ikikarefarki

Venice için strateji

Okunmamış mesaj gönderen ikikarefarki » Cum Ağu 11, 2017 8:14 pm

Selamlar. Forum hala aktif olarak kullanılıyor mu bilmiyorum ama Venice oynanışı için biraz yardıma ihtiyacım var. Siz söylemeden ben söyleyeyim Erkan abinin serinin yarısını izledim. Ancak yazılı olarak yardımda bulunabilirseniz çok güzel olur. Zira koca serinin hepsini bitirene kadar bir oyun bitiririm zaten :D

Zorluk seviyesi 7 ve Continent harita ile oynuyorum. Büyüklük ve tempo standart (8 devlet 16 şehir devleti). Diğer ayarların hepsi varsayılan halinde zaten.

Normal de 6 ve 7. seviyelerde rahatlıkla oynayabiliyorum. Ancak Venice ile 7. seviye de hep hüsran hep hüsran. 3 oyun oynadım ikisi battı. Sonuncu iyi gidiyordu. Kartaca bana savaş açtı ve şehirlerinin hepsini aldım.(Sanırım yaptığım hata burdaydı) Bunun sonucu olarak tüm devletler sırayla sırtını dönmeye başladı. Zaten ikisi direk savaş açtı. Savaşlar yüzünden teknoloji ve kültür de çok geri kaldım. Tam topladım, barış imzaladım derken bu sefer Portekiz savaş açtı. Üstüne Hun da savaş açınca dedim buradan sonra toplasam da kazanamam :D

Policy' de tradition başlıyorum ve patronaj, commerce, rasyonalizm şeklinde ilerliyorum. İki oyunda da yetişmedi bunlar. Mecburen rasyonalizme erken başladım hep. Sıkıntı şu ki yakınlarımda savaşı seven bir devlet olursa orduya çok masraf çıkıyor. Bu da geri bırakıyor beni. O dengeyi bir türlü kuramadım. Son oyunda kurduğumu sanmıştım ama yine olmadı.

Sonuç olarak sizce nasıl bir yol izlemeliyim, nelere dikkat etmeliyim ? Hırs yaptım, zorluk seviyesini düşürmek istemiyorum.