Irk Seçimi

Civilization 5 hakkında genel sohbet, oyunla ilgili gelişmeler, yenilikler, haberler.
nisanci96

Irk Seçimi

Okunmamış mesaj gönderen nisanci96 » Prş Tem 03, 2014 1:21 am

Ben savaşmayı seviyorum şehirleri ele geçirmeyi falan bunun için hangi ırkı önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
erkanus

Re: Irk Seçimi

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Prş Tem 03, 2014 12:05 pm

nisanci96 yazdı:Ben savaşmayı seviyorum şehirleri ele geçirmeyi falan bunun için hangi ırkı önerirsiniz?
Savaşçı devletleri seçebilirsin; mesela Zulular, Almanlar, songai, hunlar, japonlar, danimarkalılar, asur...

ama en iyileri dersen benim ilk tercihim zulu ikincisi de almanlar olur. İkisi de çok güçlü oluyorlar askeri alanda.

nisanci96

Okunmamış mesaj gönderen nisanci96 » Prş Tem 03, 2014 12:59 pm

bir sorum daha var usta bu şehirleri işgal ederken gelen mutsuzluğu neyle telafi edebiliriz? Adliye Sarayı Dışında...

Kullanıcı avatarı
erkanus

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Prş Tem 03, 2014 1:08 pm

nisanci96 yazdı:bir sorum daha var usta bu şehirleri işgal ederken gelen mutsuzluğu neyle telafi edebiliriz? Adliye Sarayı Dışında...
o mutsuzluk tamamen şehir sayısı ve nüfustan geliyor. Bunu da ya mutsuzluğu azaltan ya da mutluluk veren sosyal politikalarla, ya da lüks kaynak elde ederek (topraktan ya da ticaretle) ya da mutluluk veren binalar yaparak giderebilirsin. Diğer bir yöntem de tüccar şehir devletleriyle dost veya müttefik olmak ama bu biraz kalıcı olmayabiliyor.

şehir devletleriyle müttefik olarak onların lüks kaynaklarını da elde edebilirsin mesela.

Yapabileceğin çok şey var ama en önemli şey şehirleri ele geçirmeden önce mutluluk seviyeni arttırmak, savaşa planlı girmek. mutluluk seviyeni hesapla, bununla kaç şehir ele geçirebileceğini hesapla öyle ele geçir.

örnek: mesela 16 nüfusluk bir şehri savaşla ele geçirdiğinde nüfusu 8'e düşer. böylece şehir sana 8+3=11 mutsuzluk yaratır. burdaki 3 de şehrin kendisinden geliyor nüfus dışında. Ele geçirdiğin şehride zaten var olan mutluluk binaları ve yeni lüks kaynaklar da sana yardımcı olabilir.

Barış anlaşması ile ele geçirilen şehirlerin nüfusları azalmaz, aklınızda bulunsun ;)

nisanci96

Okunmamış mesaj gönderen nisanci96 » Cum Tem 04, 2014 10:54 am

teşekkürler..