Brave New World'de Mutluluk için yardım lütfenn

Civilization 5 hakkında genel sohbet, oyunla ilgili gelişmeler, yenilikler, haberler.
nisanci96

Brave New World'de Mutluluk için yardım lütfenn

Okunmamış mesaj gönderen nisanci96 » Pzr Haz 29, 2014 3:16 pm

Arkdaşlar 4 mutluluğum var fotoda olduğu gibi nüfus miktarından dolayı çok mutsuzluk var nüfus miktarını nasıl aşağı çekebiliriz???

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Brave New World'de Mutluluk için yardım lütfenn

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr Haz 29, 2014 5:52 pm

nisanci96 yazdı:Arkdaşlar 4 mutluluğum var fotoda olduğu gibi nüfus miktarından dolayı çok mutsuzluk var nüfus miktarını nasıl aşağı çekebiliriz???
Nüfusu azaltmanıza gerek yok, yerinde sayması yeterli olur.

Şehir yönetim ekranında "avoid growth" seçeneği var. Türkçesi nedir bilmiyorum ama Büyümeyi engelle, nüfus artışını engelle tarzı birşey olmalı.
Sanırım aşağıdaki linkte anlatmıştım.
http://www.civilization-tr.com/temel-re ... im-ekrani/

ille de azaltmak istiyorsanız, gene şehir yönetim ekranından şehrin çalıştığı yerleri ayarlayarak şehri aç bırakmanız lazım.

Kullanıcı avatarı
erkanus

Re: Brave New World'de Mutluluk için yardım lütfenn

Okunmamış mesaj gönderen erkanus » Pzt Haz 30, 2014 6:58 am

nisanci96 yazdı:Arkdaşlar 4 mutluluğum var fotoda olduğu gibi nüfus miktarından dolayı çok mutsuzluk var nüfus miktarını nasıl aşağı çekebiliriz???
Bir de nüfusu azaltmanıza gerek yok, tam tersi nüfusu keçici olarak durdurun ama diğer yandan mutsuzluk oranlarını azaltan sosyal politikalar var onları seçmeye çalış. mutluluk veren binalar var onları yap. Bir de eğer bir din elde edebiliyorsan dini özellikler arasında daha fazla mutluluk getiren din özellikleri var onları da seçebilirsiniz.
Ayrıca ideolojilerde de benzer şekilde mutluluk veren ya da mutsuzluğu azaltan ideoloji tenetleri var.

Nüfusu neden azaltma diyorum çünkü bilim puanı getiren en temel şey nüfus. O yüzden nüfusun olabildiğince artmasını isteriz (mutluluk seviyesinin izin verdiği kadar) yani.