Türkçe yama

Civilization 5 Türkçe yaması ve Civilization 5 modları
mirbaha

Türkçe yama

Okunmamış mesaj gönderen mirbaha » Pzt Şub 10, 2014 10:50 am

Selamlar beyler. Öncelikle bunun yeri burası mıdır bilemiyorum yeni başlayanlar yazdığı için hata yapsam da bana kızmazsınız sanırım :D Oyuna başlayalı yaklaşık olarak 2 hafta oldu, epey oynadım fakat kullandığım yama sebebiyle bana zehir oldu güzelim oyun. Piyasada stabil tavsiye edebileceğiniz adam akıllı bir yama var mıdır? Forumda paylaşılmış olan 2 yama buldum fakat birisi zaten şu anda kullanmış olduğum yama ve görür görmez de diğerini kurdum, pek değişen bir şey olmadı. Oyunda genel olarak detaylar çevrilmemiş, size şuan o tip şeyler çok da önemli gelmiyordur biliyorum ama benim gibi yeni başlayanlar mesela bir casusun oyun içindeki görevini öğrenmek isteyeceklerdir. Oyunun sürümü 1.0.3.18. :Pilot2:

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Türkçe yama

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzt Şub 10, 2014 11:52 am

mirbaha yazdı:Selamlar beyler. Öncelikle bunun yeri burası mıdır bilemiyorum yeni başlayanlar yazdığı için hata yapsam da bana kızmazsınız sanırım :D Oyuna başlayalı yaklaşık olarak 2 hafta oldu, epey oynadım fakat kullandığım yama sebebiyle bana zehir oldu güzelim oyun. Piyasada stabil tavsiye edebileceğiniz adam akıllı bir yama var mıdır? Forumda paylaşılmış olan 2 yama buldum fakat birisi zaten şu anda kullanmış olduğum yama ve görür görmez de diğerini kurdum, pek değişen bir şey olmadı. Oyunda genel olarak detaylar çevrilmemiş, size şuan o tip şeyler çok da önemli gelmiyordur biliyorum ama benim gibi yeni başlayanlar mesela bir casusun oyun içindeki görevini öğrenmek isteyeceklerdir. Oyunun sürümü 1.0.3.18. :Pilot2:
Türkçe yama kullanmadığımdan yardımcı olamayacağım. Forumda paylaşılandan yenisi yapılmış mıdır bilmiyorum. Bir ara o yamayı geliştirmeye niyetlenmiştim ama gerçekten de çok fazla emek istiyor, çok fazla çevirilmesi gereken yazı var.

Daha düzgün bir türkçe yama bulursanız da forumda paylaşabilirseniz diğer arkadaşlara faydalı olur.

Tavsiyem ingilizce şekliyle oyuna alışmaya çalışın. Oyunun yeni ek paketi veya yeni oyun çıktığında yama beklemek zorunda kalmazsınız. Hem bazı ingilizce terimleri öğrenmek de yardımcı olur.

Erkan abinin vidyolarının tamamını izlemedim, ama merak ettiğiniz konulardan bahsetmiştir, izlemesi de keyifli, göz atabilirsiniz ;;)

viewtopic.php?f=6&t=32

Ama casusun oyun içindeki görevini özetleyebilirim.

Herhangi bir medeniyet rönsans çağına girince casusluk başlıyor. Her medeniyet için aynı anda başlıyor.

Casusun yapabileceği dört şey var;

1) Teknoloji çalma ve casusluk: Gönderdiğiniz şehrin bilim oluşturması, ve sizden kaç teknoloji önde olmasına göre daha hızlı teknoloji çalabiliyorlar. (Genel olarak büyük nüfuslu şehirler daha fazla bilim oluşturur. Başka bir sürü etken var.) Çeşitli casusluğu engelleyici binalar ise teknoloji çalmayı yavaşlatır. Karşı tarafın tüm teknolojilerini zaten araştırdıysanız uyarı yazar ve teknoloji çalınamaz. Çalarken de öncelik olarkak, en fazla bilim gerektiren teknolojiyi tercih edin.

Ayrıca teknoloji çalmak için gönderdiğiniz casus aynı zamanda o şehri ve 1 kare etrafını görmenizi sağlar, ordan geçen askerleri görebilirsiniz. Savaşa girdiğiniz medeniyete karşı, savaşa katılcak askerleri görmenizi sağlayabilir.

2) Diplomat: Dünya kongresinde veya birleşmiş milletlerde, sizin delege sayınızı 1 artırır, ayrıca karşı medeniyette diplomatınız varsa, o medeniyetle konuşarak, belli bir ücret karşılığında oyunu satın alabilirsiniz.

3) Anti-casusluk: Bulunduğu şehirdeki yabancı casusları yakalar ve öldürür.

4) Şehir devletlerine gönderirseniz, gönderdiğiniz şehir devletiyle aranızı iyileştirebilir. Ve diğer medeniyetlerin bu şehir devletiyle ilişkisini bozar.

Casus ölürse oyun hızına göre belli bir süre içinde yeni casus eğitilir.

Aklıma gelenler bunlar, rehber sitesi için de resim ve detay ekleyip paylaşacağım vakit bulduğumda.

turkuaz

Okunmamış mesaj gönderen turkuaz » Pzt Şub 10, 2014 7:22 pm

oyunun %100 çevrilmişi yok. Oyunu orjinal kullanıyosan oyunçeviri.com'un yaması gayet güzel. Çeviri durumu menü %100, diyaloglar %95, yazılar %85. Daha iyisini arama bulamazsın.

mirbaha

Okunmamış mesaj gönderen mirbaha » Çrş Şub 12, 2014 5:55 am

Çok teşekkür ederim. Aslında size katılıyorum ingilizcesine alışmak daha yararlı olacaktır.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Haz 19, 2014 9:56 am

Üyelerimizden "Zeus" , Civilization 5 ve DLC'leri için Türkçe Yama üzerinde çalışıyor. Aşağıdaki linkten konuyu takip edebilirsiniz. Başlığa abone olursanız her yeni mesaj için mail alırsınız.

viewtopic.php?f=24&t=85