Türkçe Yama

Civilization 5 Türkçe yaması ve Civilization 5 modları
acemi

Türkçe Yama

Okunmamış mesaj gönderen acemi » Pzt Ağu 05, 2013 2:33 am

Oyunun son Türkçe yamasındaki problemleri gördünüz mü?

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Türkçe Yama

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzt Ağu 05, 2013 7:37 am

Türkçe yamayı hiç kullanmadım. Bilgim yok maalesef.

mecdel
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen mecdel » Cmt Eyl 07, 2013 12:51 am

bende denemedim son yamayı pek de ihtiyaç olmuyor açıkçası civ ruhumuza işledi galiba... :lol:

Gandhi1990

Okunmamış mesaj gönderen Gandhi1990 » Pzt Eyl 09, 2013 9:38 am

Türkçe yapmayı yapanlar peşini bırakmış herhalde ya..

Oyun ilk çıktığında yklemiştim eklenti falan yokken

Bu aralar yükleyim dedim herşey birbirine girdi oyun kitlendi, ingilizcesini oynayacaz artık napalım :)

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzt Eyl 09, 2013 9:53 am

Türkçe yamayı bana soran çok oldu, kendim kullanmadım aslında ama yamayı yapanlar peşini bırakmış.
Yama güncel olmadığından brave new world yüklüyse türkçe yama yüklemeyin sorun çıkarıyor. Gods and kings'e uyumlu mu bilmiyorum.

hünkar

Okunmamış mesaj gönderen hünkar » Sal Eyl 24, 2013 2:44 am

Şu konuyu tazeleyeyim google dan aratıp gelen misafirler için. Piyasada mevcut olan iki farklı Türkçe yama denedim. İkisi de gayet başarılı. Ama ikisinde de şehri feth edince oyundan atma sorunu oluyor. Ve bu sorunu çözebilen olmamış. Ben yamalı hali ile şehri feth edene kadar nedir ne değildir çözdüm zaten. Sonrasın da yamaya ihtiyaç kalmayınca sildim.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Sal Eyl 24, 2013 6:45 pm

Doğru çalışan (denediğiniz) türkçe yamaların linkini paylaşabilirseniz, google ile gelip yama arayanlar için iyi olur. Ben denemediğim için paylaşmamıştım. Sorunlu olsa da sorunlu olduğunu bilerekten aynen sizin kullandığınız gibi oyuna biraz alışmak amacıyla kullanılabilir.

hünkar

Okunmamış mesaj gönderen hünkar » Çrş Eyl 25, 2013 1:41 am

Türkçe yama: https://www.dropbox.com/s/3ji56fxacog2u ... 20yama.rar

Rar şifresi: www.civilization-tr.com

İçinde 2 dosya var;
1. CivilizaitonV- Türkçe yama ŞS ĞG düzeltmeli
2. Civilization V v1.0.3.80 Tr Yama

1. de şehir feth edildiğinde oyundan atıyor. Bir çok insan feth ederken yamayı kaldırıp sonra tekrar yükleme suretiyle kullanıyor.

2. de ise fetih yaptığımda atmamıştı ama oyun esnasında belirsiz bir anda atmıştı. Bu da tur başına otomatik save ayarı yapılarak kulllanılabilir.

Düzenleme: Linkler düzeltildi

huff

Okunmamış mesaj gönderen huff » Çrş Eyl 25, 2013 11:02 am

1997 yılında ilk aldığım bilgisayar oyunu olan civilization II gold edition'dan bu yana bütün seriyi oynadığımdan türkçe yamaya ihtiyaç duymadım açıkçası : )

hatta sülüman karşıma çıkıp "haydi pazarlığa tutuşalım, hoşunuza gider mi?" diye sorduğunda bile kendimi tuhaf hissediyorum kaç yıldır.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Eyl 26, 2013 12:16 pm

huff yazdı:1997 yılında ilk aldığım bilgisayar oyunu olan civilization II gold edition'dan bu yana bütün seriyi oynadığımdan türkçe yamaya ihtiyaç duymadım açıkçası : )

hatta sülüman karşıma çıkıp "haydi pazarlığa tutuşalım, hoşunuza gider mi?" diye sorduğunda bile kendimi tuhaf hissediyorum kaç yıldır.
Aynı şekilde ben de türkçe yamayı hiç kullanmadan öğrendim. Bence bu şekilde daha iyi, çünkü illa ki zamanla oyundaki tüm terimler öğrenilebiliyor.
Sadece ingilizcesi kötü seviyede olan, ve oyunu öğrenme aşamasında olanlar için, ilk 3-4 oyun kullanılmasını tavsiye ederim. Yoksa, Civ 6 çıkar, eklenti pakedi çıkar ve her defasında türkçe yamanın yayınlanmasını beklemek zorunda kalırsınız. Öğrenmek zor değil, ingilizceyi de geliştirir ;)