ULU SEZAR

Oyunlarınızdan resimlerinizi, hikayelerinizi paylaşabileceğiniz forum alanı.
Cozdoruk

ULU SEZAR

Okunmamış mesaj gönderen Cozdoruk » Pzr Eki 19, 2014 3:58 pm

Mo 4000 yilinda ilk basta koy olarak kurduk roma yi sonra nufusun artmasiyla beraber yavaşça geliştik ve ilerledik.ilk başlarda ince uzun bi kara parçasinda olduğumu farkkettim.hemen göçmenlerimi çikartarak 6 sehirli güzel bi devlet oluşturdum(gercek dunyada ingilizlerin bulunduğu yerde kuruldu devlet) kuzey doğumda polonyalilar doğumda ise almanlar en doğu ve orta bolum ise abd vardi.ben para-mutluluk dengesini sağlarken almanlarin yok olduğunu(hepsini abd almis) gördüm ve hemen deniz donanmami kurdum,arkasindanda fazla güçlü olmayan bir askeri tabur kurdum.

Bu arara hayin polonyalilar benim güneyime geldi 2 sehir kurdu ve avrupayla olan bütün geçiş haklarimi kaybettim.hemen donanmayi ve orduyu o bolgeye yollayip 2 sehrede saldirttim 1. Sehri alip yiktim. Hemen 2. Sine saldirmisken birde ne goreyim koreli kardeşlerimde bu ulkeye savas açmiş (kore biraz daha guneyde almanyanin oralarda) koreyle birlesip polonyayi mahvettik ama 2. Sehri benden atik davranip onlar ele gecirdi ve bu stratejik sehre onlara kaptirmis oldum.bende polonyanin ana sehirlerine(kuzey doguma) yoneldim ve 3 sehrinide ele gecirdim.
Bu arada hain somurgeci ingilizler bana savas ilan etti(guney dogumda) ama benden once abd de buyuk zarar verdi ve bende 1 sehirlerini alinca baristik.
Cok fazla askerim oldugunu gorunce bu sefer koreye saldirdim ve tarumar ettim.baskentlerini tam aliyordum ki abd muhtesem bi sekilde onumu kesip aldilar(buda benim 2.kaybettigim sehir oldu stratejik hata yuzunden)

Abd nin turizimde inanilmaz ustun oldugunu gordum 6 ulkenin 4 u ustunde etki kurmus sadece ben ve kuzey amerikadaki fransizlar kalmistik,bende yaklasik 13 saatir araliksiz oynadigim oyunu kaybetcegimi dusunmeye baslamistim ki apollo programina yoneldim.baskent haric tum sehirlerime bilim urettitdim ve bu sayede abd yi yakaladim.bu arada yaptigim bi harika yapi sayesinde 2 tane bilim adami urettim ki bu gercekten abd yi gecmemi sagladi
Malesef 5. Ulkede abd nin turizmi karsisinda boyun egmis(ki abd kuzey amerika ve ingiltere disindaki her yeri ele gecirdi) son bi atakla faitihleri kullanip albert einsteini cikarttim ve kendisi bana 2 bilim hediye etti. Albert inda katkisiyla bilisimde cigir actim ve son apollo parcasini uretmeye basladim(daha onceden elimde bir adet muhendis bulunduruyordum) telefonun mucidi grahammmm bell abimizin uretim katkisiyla programi tamamladim ve

ZAFER yuce CESAR in oldu
Bu oyuna daha sali gunu basladim ve bu forumda yeniyim(ama civ 1 den beri tum seriyi cok severek oynadim) zaferide 5. Zorluk seviyesinde bitirdim.
Bu kadar kisa surede yaptigi rehberle bana onderlik eden MACENA ya tesekkury borc bilirim

Bu sabah ise fransa ile yeni maceraya basladim(6.zorluk seviyesinde)

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ULU SEZAR

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Pzr Eki 19, 2014 4:14 pm

Böyle güzel güzel anlatmayın yahu, hazır bu bilgisayarda civ5 yüklü değil yükletmeyin bana. Bir yüklersem başından kalkamam gene :grin:

Şaka bir yana tebrikler baya güzel oyun olmuş. :bgndm:

"MACENA" ben isem rica ederim

Cozdoruk

Re: ULU SEZAR

Okunmamış mesaj gönderen Cozdoruk » Pzt Eki 20, 2014 10:35 am

İsimde bi hata olmuş usta pardon,ama şuna eminim civ5 oynayan herkes senin rehberinden faydalanıyordur.