Bilimsel zafer sorunu

Oyun kurulumu hakkında, oyun içi hata, oyun sistemi hakkında problem yaşayanlar.
Leiurus

Bilimsel zafer sorunu

Okunmamış mesaj gönderen Leiurus » Prş Haz 30, 2016 4:23 pm

Merhaba arkadaşlar
Sırf bu sorun yüzünden foruma üye oldum. Lütfen yardım rica ediyorum.

1 senedir bu oyunu oynuyorum, fakat bir türlü bilimsel zafere muvaffak olamadım. Ne yaptıysam şu başkentte birleştirme olayı gerçekleşmiyor. Dün üşenmedim yeni bir oyun açtım, en küçük haritayı seçip 4. zorluk seviyesinde 1 tane rakip 10 tane de şehir devleti olan oyunu kurdum. Oyunun hemen başlarında rakibi yok edip şehir devletleriyle başbaşa kaldım. Neticede bütün dünya harikalarını benden başkası yapmadı, Apollo programını sadece ben yaptım. Alümünyum elde edip şehirlerimde uzay gemisi fabrikaları kurdum, toplamda 6 parçadan oluşan uzay gemisini tamamladım. Hepsini başkentimin etrafına getirdim ve orada kala kaldım.

Youtube dan izlediğim kadarıyla başkent sınırları içinde olan parçalara tıklayınca soldaki menünün en üstünden birleştirme kutucuğu çıkıyor. işte ben tam 1 yıldır bunu bulamıyorum. Ne yaparsam yapayım bir türlü birleştiremiyorum.

Oyunumu steam'den orjinal aldım, tüm dlc ler mevcut, her bir güncellemesini de özenle yaptım ki oyunda sorun varsa düzelsin diye ama nafile.

Bu sorun hakkında bir çok araştırma yaptım ve genellikle;
- apollo programını ilk bitiren siz olmadığınız için
- başkentte parçaları birleştirmediğiniz için
- roketleri 3 tane yerine 1 tane yaptığınız için

gibi sorunlar yüzünden yapamayanları gördüm.

Benim yapacağım başka bir şey kaldı mı acaba? Aklınıza gelen bir çözüm varsa yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Bilimsel zafer sorunu

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Prş Haz 30, 2016 6:11 pm

Merhaba

Oyundaki diğer zaferlerden herhangi birini kazanmışsanız (rakipi yok etmişsiniz) Uzay gemisi parçalarını artık birleştiremezsiniz. Aynı sorunu ben de geçen hafta yaşadım, internetten araştırdım. Ben de diplomatik zafer kazanmıştım, bu yüzden parçaları birleştirememişim. Diğer zaferlerde böyle bir sorun yok, ama uzay zaferi kazancaksanız başka bir zafer kazanmamış olmanız gerekiyor o oyunda.

Oyunu kurarken diğer zafer tiplerini devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece oynadığınız oyun sadece uzay zaferi ile sonuçlanabilir.

İyi oyunlar. :bgndm:

Leiurus

Okunmamış mesaj gönderen Leiurus » Cum Tem 01, 2016 1:30 pm

Gerçekten çok teşekkür ederim. Bu bilgiyi internette bulamadığım için uğraşıp duruyorum. Evet aynen bahsettiğiniz gibi bilimsel zafer teknolojinin çok ilerlediği dönemlerde olduğu için malesef önceki çağlarda mutlaka bir zafer kazanılıyor, haliyle bizde boşu boşuna uğraşıyoruz. Aynen söylediğiniz gibi yeni oyunda diğer zaferleri inaktif edip sadece bilimsel zaferi işaretleyip deneyeceğim.

Leiurus

Okunmamış mesaj gönderen Leiurus » Çrş Tem 06, 2016 12:08 pm

Evet sonunda başardım :D
Bilimsel zafer dışında tüm zaferleri kapatıp 4. levelde, 1 düşmana karşı oyunu kazandım. Amacın en azından oyunda sorun olup olmadığını anlamaktı.Şimdi aynısını 8. levelde tüm dünyaya karşı çok büyük harida yapmaya çalışacağım. Bitmesi için 2-3 ay süreceğini düşünüyorum.
Tekrar teşekkürler,

Kullanıcı avatarı
Meceka
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Meceka » Çrş Tem 06, 2016 12:54 pm

Tebrik ederim :D

Yalnız zor seviyelerde sizin bilim araştırma hızınız gibi şeyleri düşürüyor. Ben en zor seviyelerde genelde askeri veya diplomatik zafer ile kazanıyorum. Bilimde kültürde zorluk seviyesinden dolayı benden önde oluyorlar.